Plisy to najnowocześniejsza wersja osłon okiennych. Plisy świetnie się prezentują, a do tego są wysoce praktyczne, łatwo je dostosować do wielu różnorodnych kształtów okiennych. Sprawdzają się tam, gdzie tradycyjne żaluzje nie miałyby szans, np. w oknach trójkątnych, owalnych, czy okrągłych.

Plisy są niezwykle plastyczne i funkcjonalne. Nietypowe kształty okien nie stanowią dla nich żadnej bariery. Rewelacyjnie prezentują się w oknach dachowych i połaciowych, mogą przysłonić również tylko część okna, np. dolną lub górną. Stanowią idealną zasłonę również na prostokątne i kwadratowe okna w wielu różnorodnych rozmiarach. Plisy wykonywane są na zamówienie, więc ich rozmiar nie stanowi problemu, zdolne są przysłonić nawet wielkie powierzchnie okienne, przez, co znajdują zastosowanie również w budynkach użyteczności publicznej.
Plisy okienne wykonane są ze specjalnych tkanin, które mogą być na wpół przezroczyste lub całkowicie zaciemnione. Tkaniny do wykonania plis mają setki różnorodnych barw, odcieni i wzorów, przez, co są niezwykle wdzięcznym materiałem dekoracyjnym. Plisy stwarzają nowe możliwości wyrazu, są gwarancją indywidualizmu każdego pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, komponując z ich awangardową prostotą, jak i w klasycznych pomieszczeniach będąc niezwykle interesującym akcentem.
Niezaprzeczalnym atutem plis okiennych jest praktyczność ich użytkowania. Można je zsuwać w górę i w dół. Zsunięte nie zajmują dużej przestrzeni, przez co zachowana jest duża widoczność. Ich demontaż jest prosty podobnie, jak czyszczenie. Plisy wykonane są z tkanin, w które nie wnika kurz, raz na tydzień warto go zebrać miotełką do kurzu, albo odkurzaczem. Raz na dwa lata zaleca się upranie plis ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu lub delikatnego proszku. Jeśli plisy są w kuchni należy uważać na tłuszcz ze smażenia, czy na miksowane owoce, które mogą zabrudzić plisy, dobrze jest je zwinąć na czas kuchennych poczynań.

Plisy to zasłony przyszłości. Innowacyjne śmiało wkraczają do naszych mieszkań, dając szansę najbardziej skomplikowanym konstrukcjom okiennym. Pełne nowatorskich możliwości plastycznych są coraz częściej wybierane i doceniane.

Poprzedni artykułZasmakuj w klimacie dobrze urządzonej kuchni.
Następny artykułSkuteczna izolacja natryskowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj