Przedpokój w kamieniu

W okresie przedwiośnia bardzo dużo ludzi decyduje się na najróżniejsze remonty w domach np. na wyłożenie przedpokoju w kamieniu. Jest to spowodowane tym, że w chłodne dni można normalnie pracować w budowlance, a przede wszystkim właśnie w wykończeniach.

Jednym z rodzajów, na jakie bardzo często bardzo dużo ludzi się decyduje, jako wykończenie wnętrz jest wyłożenie powierzchni ścian, a czasami nawet sufitów specjalnym kamieniem dekoracyjnym.

Wykorzystanie kamieni

Kamień  to materiał stosunkowo tani w nabyciu, jednak drogi w założeniu i utrzymaniu. Każda osoba decydująca się na takie wykończenie wnętrz swojego domu musi sobie zdawać sprawę z tego, że kamienie są materiałem ciężkim i właśnie z tego powodu są potrzebne bardzo mocne, a zarazem drogie środki do zamontowania kamieni na ścianach, żeby nie ruszały się ani nie spadały. Kamienie oprócz tego, że wymagają specjalnego mocowania wymagają dodatkowej impregnacji i kosmetyki. Dobrym sposobem jest lakierowanie kamieni. Nada to im blasku i zmniejszy porowatość  powierzchni. Powierzchnia śliska i świecąca jest zdecydowanie milsza w dotyku, jednak nie wygląda już tak naturalnie.

Jeden z ładniejszych efektów dekoracyjnych przy użyciu kamienia można stworzyć w łazience. Kamienie same w sobie są idealnym izolatem ciepła, dlatego często można się spotkać z tym, że kamienie zimą są ciepłe a latem zimne. Kamienie oprócz tego, że przy samym montażu są wymagające to trzeba pamiętać o tym, że chociaż raz w roku oprócz tego, że trzeba je myć trzeba również poprawić ich lakier na zewnątrz.

kamien_elewacyjny_incana

Kamienie a bezpieczeństwo

Kamienie na ścianie są bardzo przyjemnym elementem dekoracji, jednak nie są na pewno wskazane w domach gdzie są małe dzieci. Trzeba wziąć pod uwagę to, że oprócz tego, że pięknie wyglądają, nadają specyficznego charakteru pomieszczeniu to są one niestety przy tym wszystkim bardzo niebezpieczne dla dzieci. Ostre zakończenia przez nieuwagę lub zwykłe potknięcie się może być zagrożeniem zdrowia a czasami nawet życia dla naszych dzieci. Kamienie są polecanym materiałem dekoracyjnym ścian przedpokoi, wypełnieniem kominków czy jakiś małych elementów na ścianach nawet w sypialniach.

Jeżeli masz pytania związane z artykułem “Przedpokój w kamieniu” – zadaj je w komentarzach – odpowiemy.

Poprzedni artykułMontaż kabiny prysznicowej krok po kroku
Następny artykułJak prawidłowo zamontować listwy podłogowe?