Salon to chyba najczęściej odwiedzane przez nas pomieszczenie w domu – i widzę to nie tylko po swojej rodzinie 😉 To właśnie tutaj może spotkać się cała rodzina wspólnie oglądając film czy też serial. Tak więc ilość światła słonecznego musi być z tego powodu ograniczana, bo przecież nikt nie lubi oglądać telewizji, gdy słońce świeci mu prosto w twarz. Obecnie często stosuje się do tego celu żaluzje zamiast standardowych zasłon. Ich największą zaletą jest właśnie możliwość regulacji ilości światła, które wpada do wnętrza poprzez zwiększenie lub zmniejszenie kąta nachylenia poziomych listew zwanych lamelami.

Żaluzje wewnętrzne

Żaluzje wewnętrzne dzielą się na poziome oraz pionowe, które określa się mianem wertikali i można je najczęściej spotkać w biurach. Obydwa rodzaje spełniają te same funkcje użytkowe (ograniczają dopływ światła, osłaniają przed niechcianymi spojrzeniami oraz zmniejszają w pomieszczeniu temperaturę). Tak więc między wyborem jednych lub drugich decyduje tylko i wyłącznie gust nabywcy.

2013-cool-great-family-room-window-shades-ideas

Żaluzje zewnętrzne

Inna nazwa to żaluzje fasadowe. Oprócz tych wszystkich zastosowań typowych dla żaluzji, muszą one także być odporne na większość czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, wodę czy też korozję. Dodatkowo, osłaniają one okna od tej wierzchniej strony, co pozwala dłużej zachować je w dobrym stanie. Sterowane za pomocą tradycyjnej korbki lub przy udziale pilota. Na rynku jest tyle różnych modeli pod względem koloru, stylu czy kształtu, że z całą pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Zobacz jak jeszcze możesz odmienić swój salon wykorzystując dodatki i kompozycje kolorów, które szczególnie dobrze sprawdzą się w duecie z ciemną podłogą.

Poprzedni artykułZalety mebli technorattanowych
Następny artykułOdkurzacze centralne – moda czy wygoda?