Czy każda łazienka będzie idealna dla kobiety? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie. Aby kobieta mogła czuć się dobrze w łazience, musi ona odpowiadać pewnym wytycznym. Jakim? Bardzo ważna jest funkcjonalność. Jeśli nie chcemy spędzać mnóstwa czasu na poszukiwaniach odpowiednich kosmetyków oraz innych niezbędnych przyborów, muszą one mieć ‘swoje’ miejsce. Zaoszczędzimy wtedy czas oraz sporo nerwów, które z pewnością stracilibyśmy na poszukiwaniach.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie miejsca na toaletkę, jeśli jednak ogranicza nas mały metraż łazienki to konieczne będą różnego rodzaju półki oraz szafki. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Jeśli łazienka jest mała, nie możemy zająć całego miejsca półkami, między innymi dlatego, że optycznie łazienka będzie wydawała się nam jeszcze mniejsza. Jak więc widzimy dużą rolę odegra tu rozeznanie – półki i szafki są ważne, ale nie może być ich za dużo. Jednak z drugiej strony ich obecność jest niezbędna. Niektóre kosmetyki należy przechowywać w ciemnych miejscach, do których nie ma dostępu wilgoć. Podobnie jest ze sprzętami takimi jak lokówka czy suszarka do włosów. Nie wskazane byłoby przechowywanie takich urządzeń na wierzchu.

A co można powiedzieć o dekoracjach?

Nie należy zapominać o tym, że to co niezbędne może w pewnym stopniu być także dekoracją. Mowa tu między innymi o pojemnikach czy koszykach, które są niezwykle praktyczne, a jednak nadadzą łazience odpowiedniego stylu i uroku. Wspaniałą dekoracją nowoczesnych łazienek jest sama umywalka. Dość popularne są te nablatowe, które mogą cieszyć niecodziennym kształtem. Nad taką umywalką powinna znajdować się delikatna półka, najlepiej ze szkła, na której można ustawić perfumy, które same w sobie są świetna dekoracją wnętrza, ze względu na designerskie kształty. W kobiecej łazience możemy szaleć z kolorami. Ważne jednak jest ich odpowiednie połączenie.

Dekoracje mogą być wybierane w żywych i intensywnych barwach, powinniśmy jednak nieco przystopować wybierając płytki. Dodatki łatwo można zmienić, a płytki już nie. Biorąc pod uwagę zmienność jaka należy do kobiecej natury, bezpiecznie używać odważnych barw w tych elementach wyposażenia łazienki, które łatwo będzie wymienić na te o innych barwach. Dla kobiety łazienka oznacza o wiele więcej niż dla mężczyzny. Dlaczego? Mężczyźni myślą bardzo szablonowym kuchnia – jedzenie, łazienka – dbanie o higienę. W wypadku kobiety sprawa wygląda o wiele inaczej. To właśnie w łazience dbamy o nasz wygląd, robiąc różnego rodzaju maseczki, makijaż czy inne niezbędne zabiegi. W łazience również szukamy chwili relaksu po meczącym dniu. Niezwykle ważna zatem jest wanna w łazience przygotowywanej dla kobiety. Nie ma mowy o żadnym prysznicu.

Wanna musi mieć odpowiednia wielkość i najlepiej wyć wyposażona w hydromasaż. Nie ma mowy o braku świec. Nadają nie tylko wyjątkowego nastroju ale także relaksują i odprężają podczas kąpieli. Świece mogą także stanowić element dekoracyjny. Ostatnia bardzo ważna sprawą, na jaką zwróci uwagę ten artykuł jest oświetlenie. Nie chodzi o to by było zbyt jasno czy bardzo nastrojowo – musi być tak i tak. W zależności od sytuacji, kobieta potrzebuje różnego nasilenia światła. Warto by przy lustrze mogła zapalić dodatkowe lampki, lub by światło główne miało kilka opcji jasności. Jak więc widzimy urządzenie łazienki dla kobiety nie jest tak łatwą sprawą jakby mogło się wydawać. Jeśli nie zwrócimy uwagi na tych kilka podstawowych rzeczy to kobieta, nie będzie czuła się dobrze w swojej łazience.

Poprzedni artykułKolory w salonie
Następny artykułSypialnie w odcieniach black&white