grzejnik

Gdy zepsuje się grzejnik…

Awaria grzejnika to dość duży problem, ponieważ jest przyczyną marznięcia użytkowników danego pomieszczenia. Z tego względu dobrze byłoby dowiedzieć się, w jaki sposób można samodzielnie poradzić sobie z takimi usterkami. Pozwoli to szybko pozbyć się problemu.

Zapowietrzenie grzejnika

Najczęstszą przyczyną nieprawidłowego działania grzejnika jest jego zapowietrzenie. Dlatego pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest sprawdzenie tego, czy dany grzejnik nie zapowietrzył się. W takiej sytuacji przywrócenie mu prawidłowego stanu jest bardzo proste, ponieważ wystarczy odpowietrzyć grzejnik.

Poważniejsze usterki

Jeżeli takie działania nie przyniosą żadnego efektu, to trzeba sprawdzić inne rozwiązania. Warto spróbować zwiększyć nastawę wstępną, która mieści się pod pokrętłem termostatu. Jeżeli to także nie pomoże, to trzeba zajrzeć pod pokrywę grzejnika, aby przekonać się, czy nie jest zatkany i czy przewody są drożne. Można także przepłukać instalację, aby przywrócić grzejnikowi odpowiedni stan. Jeżeli naprawdę, żadna z tych opcji nie pomoże, albo po prostu boicie się samodzielnej naprawy – wezwijcie fachowca.

Andrzej Wróbel

O autorze Andrzej Wróbel

Z wykształcenia jestem elektrykiem, uchodzę za złotą rączkę i specjalistę od wszelkiego rodzaju napraw i ulepszeń. W branży działam od 15 lat. Chcę pokazać, jak znajomość instalacji może wpłynąć na jakość Waszego życia, obniżyć rachunki i zapewnić spokojny sen.