elementy drewniane w kuchni

Elementy drewniane w łazience

Coraz popularniejszy okazuje się pomysł umieszczenia w łazience drewna. Wiele osób obawia się go jednak. Ma wątpliwości co do wytrzymałości drewna w łazience, pełnej wilgoci. Udowodnię wam dzisiaj, że drewno w łazience wcale nie jest złym pomysłem – wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych elementach.

Jeśli dobrze dobierzemy drewno i właściwie je pielęgnujemy to z pewnością nie musimy się o nic martwić, drewno świetnie poradzi sobie również w łazience.  Dobry gatunek drewna świetnie poradzi sobie z każdymi czynnikami zewnętrznymi i bez obaw będziemy mogli go zamontować nawet wewnątrz kabiny prysznicowej czy tuż przy wannie.

JAKI GATUNEK WYBRAĆ?

Drewno w łazience musi być bardzo wytrzymałe na działanie wilgoci czy środków czystości. Świetnie poradzi tam sobie dąb czy bambus.

JAK JE PIELĘGNOWAĆ?

Drewna w łazience nie lakierujemy, ale olejujemy – i powinniśmy robić to jak najczęściej, nawet kilka razy do roku – wtedy możemy być spokojni.

CO NAM ONO DA?

Drewno w łazience przede wszystkim stworzy ciepłe, ale zarazem nowoczesne wnętrze. Taka łazienka prezentuje się niezwykle elegancko i ma futurystyczny charakter.

A KOSZTY?

Niestety koszty stworzenia takiej łazienki są droższe, niż tej wykonanej z płytek ceramicznych. Dodatkowo dochodzą koszty jej pielęgnacji – jednak jeśli możemy sobie pozwolić na drewnianą łazienkę to naprawdę warto!

Iwona Szewczyk

O autorze Iwona Szewczyk

Od 10 lat zajmuję się aranżacją wnętrz. To nie tylko moja praca, ale i prawdziwa pasja. Godzinami potrafię szukać idealnej tkaniny, dodatków i mebli, które w pełni usatysfakcjonują każdego z klientów. Teraz chcę się podzielić moim doświadczeniem i wskazówkami z czytelnikami portalu.