Drzwi wewnętrzne są tak prozaicznym elementem wykończenia wnętrz, że często są traktowane z przymrużeniem oka przez właścicieli domów i mieszkań. Ich kupno odkładane jest na sam koniec, często bez większego zastanowienia i analizy poszczególnych propozycji oferowanych przez sklepy z materiałami budowlanymi. Tymczasem pełnią one nie tylko niebagatelną funkcję dekoracyjną, ale zapewniają odpowiednią komunikację między pomieszczeniami. Wysokiej jakości drzwi wewnętrzne gwarantują nie tylko izolację cieplną, ale również akustyczną. Z tego względu warto poświęcić im nieco uwagi, by w przyszłości cieszyć się z przemyślanego zakupu. Pomocny w dokonaniu wyboru na pewno okaże się sklep internetowy nexterio.pl.

 drzwi_1

 źródło: nexterio.pl

Prawe, czy lewe?

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest wybór lewego, bądź prawego skrzydła drzwi. Pierwsze z nich otwiera się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, drugie – w przeciwnym kierunku. Aspekt ten ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń, gdzie ciasna zabudowa wnętrza może uniemożliwić swobodne manipulowanie drzwiami. Dobrą opcją w przypadku małego metrażu mieszkania są również drzwi przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Drzwi przesuwne, znajdujące się w ofercie Nexterio, mają ciekawy design i świetnie zdobią wnętrze. Są również niezastąpione w dużych domach znakomicie rozdzielając np. kuchnię od spiżarni, czy sypialnię od łazienki.

 drzwi_2

źródło: nexterio.pl

Drzwi dopasowane do gustu właścicieli

Kupując drzwi do poszczególnych pomieszczeń należy również zastanowić się, czy mają być one przeszklone, czy jednolite. Specjaliści od aranżacji wnętrz doradzają, aby zdecydowanie drzwi bez szyb wybierać do sypialni, ponieważ po pierwsze gwarantują intymną atmosferę, a po drugie nie odbijają światła z przedpokoju, gwarantując tym samym spokojny sen. W pozostałych przypadkach do głosu powinny dojść przede wszystkim indywidualne preferencje właścicieli, którzy jednocześnie nie powinni zapominać, że rodzaj szyb musi pasować do stylu całego pomieszczenia. Drzwi wewnętrzne powinny posiadać również wysokiej jakości klamki. To element drzwi eksploatowany nieraz kilkanaście razy w ciągu dnia, który dodatkowo dodaje im elegancji i świadczy o wysublimowanym poczuciu estetyki mieszkańców.

 drzwi_3

źródło: nexterio.pl

Poprzedni artykułJakie promocje czekają na nas w sklepach budowlanych zimą?
Następny artykułZa pomocą jakich preparatów najlepiej chronić drewno?