Prawidłowy strój roboczy powinien spełniać wszelkie wymogi według zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Postępując zgodnie z nimi, wybieramy odpowiednie okulary ochronne ( polecamy okulary ochronne UVEX ), nakrycia głowy typu kask, rękawiczki oraz fartuchy lub cały strój wykonany z odpowiedniego tworzywa. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z faktu, iż najważniejszym elementem stroju roboczego są… buty! W szczególności, gdy chodzi o ubranie robocze dedykowane do pracy na budowie.

Fundament i oparcie

Dlaczego właśnie buty są tak ważne? Niezwykle często zapominamy o odpowiedniej ochronie stóp w trakcie pracy, wybierając zwyczajne trampki. Jest to ogromny błąd! Nasze stopy pełnią niezwykle istotną funkcję – są dokładnie tym, czym pień dla drzewa albo fundamenty dla budynku. Są naszą podstawą. Jeśli zatem spędzamy kilka godzin dziennie wykonując pracę stojącą, odpowiednie buty są po prostu koniecznością. Tym bardziej, jeśli podczas wykonywania pracy jesteśmy narażeni na stłuczenia, potknięcia oraz upadki różnych, nierzadko ostrych lub ciężkich przedmiotów na nasze stopy. Wybierając zatem obuwie robocze, skupiajmy się nie tylko na tym, aby rozmiar był dla nas odpowiedni. Dobierzmy sobie taki model, w którym będzie nam po prostu wygodnie i bezpiecznie. Doskonała ochrona przed czynnikami zewnętrznymi plus komfort noszenia – to powinna być nasza dewiza w trakcie dokonywania zakupu.

Jak wybrać optymalne obuwie robocze?

Kupując buty robocze pamiętajmy również o tym, iż powinny być one dostosowane do rodzaju pracy, jaką wykonujemy – zwłaszcza, gdy są to specyficzne i pełne niebezpieczeństw prace ogólnobudowlane. Obuwie przeznaczone dla osób pracujących w firmie budowlanej powinno zatem dawać komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny w postaci pewności, iż nasze stopy są po prostu bezpieczne. Solidna konstrukcja całego buta oraz metalowe podnoski sprawiają, że nawet jeśli zdarzy się nam upuścić coś na stopę, nie skończy się to bolesnym stłuczeniem czy złamaniem lub zmiażdżeniem kości stopy. Pracując na zewnątrz, pamiętajmy o odpowiedniej termoochronie w chłodnych miesiącach oraz dobrej cyrkulacji powietrza w porze letniej. Buty dla pracowników budowlanych powinny być oczywiście pełne – wybierzmy zatem wygodny model trzewików lub półbutów.

Gdzie kupować?

Pozostaje jeszcze kwestia nie tyle estetyki, co wygody użytkowania – buty wiązane czy zapinane na klamrę? Każdy z nas preferuje inną metodę, jest to zatem kwestia drugorzędna. Ostatnim pytaniem, jakie możemy sobie zadać, będzie zapewne: gdzie najlepiej zaopatrywać się w obuwie robocze? Istnieje stosunkowo dużo sklepów stacjonarnych, jest zatem w czym wybierać. Jednak najlepiej i najtaniej będzie zamówić po prostu przez Internet. Jak znaleźć odpowiednio zaopatrzony sklep oferujący korzystne ceny? Nie jest to trudne. Wszelkie rodzaje obuwia roboczego znajdują się np. w katalogu dostępnym pod adresem www.narzedziak24.pl. Bogaty asortyment oraz opisy poszczególnych modeli umożliwiają nam optymalne dopasowanie oferty do wszelkich naszych potrzeb. Obuwie robocze dostępne w sklepie internetowym spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Unię Europejską dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, optymalnie dopasowuje się do stopy dbając przy tym o najwyższe bezpieczeństwo.

Poprzedni artykułOrganizacja powierzchni za pomocą ścianek działowych
Następny artykułWykończenie ścian w kuchni – mini poradnik