Nowy Rok to okazja do zmian – zarówno tych wewnętrznych jak i w otaczającej nas przestrzeni. Jeśli w ramach noworocznych postanowień zaplanowałeś zmiany w swoim domu przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jakie trendy w dekoracji i aranżacji wnętrz będą modne w nadchodzącym roku. Artykuł polecam także tym, którzy w najbliższym czasie planują zakup mieszkania i staną przed koniecznością jego urządzenia.

Z aranżacją wnętrz jest trochę jak z modą. Tu też obowiązują sezonowe trendy, modne są określone kolory i formy. Inne wychodzą z użycia. Co czeka nas w nadchodzącym roku?

Ogólny trend panujący w sferze projektowania wnętrz to zwrot ku naturze. Dotyczy to zarówno kolorystyki jak i materiałów. Natura i ekologia mają być widoczne poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów tj. drewno czy kamień. Elementy z granitu czy kwarcu będą występować coraz częściej we wszystkich pomieszczeniach, zwłaszcza w łazienkach.

Nadchodzący rok to czas na płytki imitujące wzory natury. Wykorzystanie płytek z wzorami drewnopodobnymi pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu natury nawet w tak wymagających pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Zwrot w kierunku natury to nie tylko nowe wzornictwo, ale także kolorystyka. Królować będą beże, brązy, odcienie zieleni. To właśnie zieleń i jej odcienie będą rządzić we wszystkich pomieszczeniach – zarówno przy wyborze farb czy tapet jak i pojedynczych elementów dekoracyjnych. Nadal aktualne będą inspiracje skandynawskimi barwami takimi jak biel czy bardzo jasne i słodkie kolory.

Do łask wracają także wzory kwiatowe, w mocnych kolorowych barwach, i co ważne obowiązkowo na białym tle.

Naprzeciw nim pojawią się tapety i tkaniny kojarzone ze skórą zwierząt, minerałami czy drewnem.. Nie zabraknie także elementów egzotyki. Królować będą afrykańskie wzory i związane z tym regionem barwy oraz elementy dekoracji jak ręcznie wykonane rzeźby czy ozdoby.

Nie zabraknie miejsca dla graficznych elementów. Litery we wnętrzu były obecne już w mijającym sezonie, teraz trend ten nasili się oraz rozszerzy. Mogą to być pojedyncze słowa, litery a nawet sentencje czy tzw. złote myśli „układane na ścianach”.

Podsumowując – w nadchodzącym roku czeka nas sporo nowości w kwestii dekoracji i aranżacji. Sporo czerpać będziemy także z dotychczasowych trendów. Zwrot ku naturze to hasło jakie powinno przyświecać wszystkim podczas urządzania wnętrz.

Poprzedni artykułElewacje – dlaczego warto postawić na cegłę klinkierową?
Następny artykułGdy zepsuje się grzejnik…