Metoda termoizolacji natryskowej

Termoizolacja natryskowa jest dziś bardzo powszechnym sposobem na ocieplanie poddasza. Oczywiście pianka poliuretanowa, która wykorzystywana jest we wspomnianej metodzie służy nie tylko do tworzenia izolacji poddasza, ale również między innymi izolacji ścienno-sufitowych. Pianka ta ma bardzo szerokie przeznaczenie i tak naprawdę można wykorzystywać ją do różnorodnych celów. Niemniej jednak jest ona rozchwytywana w dzisiejszych czasach właśnie w przypadkach ocieplania poddasza. Dlaczego?

To żadna tajemnica

Termoizolacje natryskowe są przede wszystkim proste i nieskomplikowane. Nie ma w nich praktycznie żadnej filozofii, nie jest to metoda trudna, nie wymaga specjalnych kompetencji i umiejętności, dlatego też wiele osób, które nie mogłyby o sobie powiedzieć, że są specjalistami w zakresie termoizolacji podejmują się jednak ocieplania poddasza wspomnianą metodą. Wszystko właśnie z tego powodu, że termoizolacja dachów wspomnianą metodą jest po prostu bardzo prosta. Dla niektórych metoda ta jest nawet przyjemna. Po drugie, jest to sposób skuteczny, a jaka jest dobra termoizolacja dachów?

malowanie linii i oznakowanie bhp

Właśnie taka, która jest skuteczna. Wreszcie po trzecie – sposób ten na pewno nie należy do najdroższych. Są bardziej kosztowne sposoby na izolację poddasza, a natryskowa metoda pianką poliuretanową z całą pewnością do tych drogich nie należy, zatem finansami również nie trzeba się zbytnio przejmować. Tanio, szybko, łatwo i skutecznie – czy to czasem nie brzmi idealnie?

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.