blokowisko

Drzwi do mieszkania – jakie wybrać ?

drzwi-wejsciowe-do-domu(1)Nie od dziś wiadomo, że drzwi są jednym z najważniejszych elementów domu. Drzwi zewnętrzne chronią dom, zabezpieczają jego mieszkańców oraz ich własność, a także świadczą o tym, kto jest właścicielem domu. Drzwi reprezentują nas przed innymi. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy wybierać drzwi do naszego domu czy mieszkania. Często bagatelizujemy znaczenie tego elementu i przez to przepłacamy albo nie jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Poświęćmy zatem odrobinę więcej czasu, przy wyborze drzwi, by móc podjąć właściwą decyzję w trakcie zakupów.

Najważniejsze – określić potrzeby

Tak jak dla wielu innych zakupów, tak i w tym przypadku, bardzo ważne jest to, by umieć precyzyjnie określić nasze potrzeby oraz oczekiwania, jakie dany produkt ma spełniać. Jeśli mamy z tym problem, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego konsultanta lub sprzedawcy. Robiąc zakupy w markecie budowlanym, nie wahajmy się nigdy prosić o pomoc ekspedienta. Jak mówią badania, najwięcej błędów zakupowych popełniamy chcąc być koniecznie samodzielnymi oraz samowystarczalnymi. Tymczasem, konsultacja ze sprzedawcą może sprawić, że unikniemy przykrego zawodu.

Drzwi zewnętrzne – bezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą rzeczą przy wyborze drzwi do domu, czyli drzwi zewnętrznych wejściowych jest bezpieczeństwo. Chcemy zadbać, aby nasi bliscy czuli się w domu, jak w twierdzy i nie musieli o nic obawiać. Dlatego najczęściej kupujemy drzwi przeciwwłamaniowe. Drzwi zewnętrzne mogą być zamykane na zewnątrz lub wewnątrz, warto wybrać ten drugi wariant, gdyż trudniej takie drzwi wyważyć. Oprócz bezpieczeństwa, istotnym kryterium przy doborze jest także wkomponowanie w architekturę budynku.

Drzwi w dElegance anteroom interior in warm tones with hallstand and mirroromu – wygoda i wygląd

Przy wyborze drzwi wewnętrznych kierujemy się zupełnie innymi kryteriami. Nie jesteśmy także w żadnym stopniu ograniczeni normami prawa budowlanego, które obowiązują przy wyborze drzwi zewnętrznych. Wybierając drzwi do naszego mieszkania czy domu, mamy pełną swobodę. To co się dla nas liczy to wygląd oraz funkcjonalność. Przy zakupie pamiętajmy o właściwych wymiarach drzwi, jakich potrzebujemy dla naszego mieszkania. Bardzo istotny jest także sposób ich otwierania.

Na rynku obecnie mamy cztery warianty drzwi: uchylne, przesuwane, składane oraz harmonijkowe. Klienci najczęściej wybierają uchylne – tutaj jednak także trzeba podjąć decyzję, czy drzwi mają uchylać się w lewo, czy w prawo. Przyjrzyjmy się dokładnie przestrzeni naszego mieszkania, zanim wybierzemy rodzaj drzwi. Często warto skorzystać z nieszablonowych rozwiązań i zdecydować się, na przykład, na drzwi harmonijkowe, które pozwolą nam zaoszczędzić dużo miejsca. Nie zapominajmy o tym, że drzwi powinny współgrać z wyglądem i klimatem naszego mieszkania. Na szczęście, bogaty wybór akcesoriów drzwiowych, takich jak chociażby klamki, pozwoli nam dopasować wszystko do wystroju naszego domu.

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.